Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Vilmorin Mavi Kuduz Otu Çiçeği Tohumu
Vilmorin Mavi Kuduz Otu Çiçeği Tohumu
Vilmorin Mavi Kuduz Otu Çiçeği Tohumu
Kategori : Vilmorin Çiçek Tohumları
Ürün Adı : Vilmorin Mavi Kuduz Otu Çiçeği Tohumu
Fiyat : 5,87 TL + KDV
Fiyat :
6,92 TL
(68.528 Puan)
İndirimli : 6,85 TL
Havale : 6,72 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
1,29 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürün stokda bulunmamaktadır.

Evinizin balkonunda,bahçesinde ,apartmanınızın bahçesinde rahat bir sekilde Vilmorin Çiçek Tohumlarını kullanarak çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz,peyzaj çalışması yapabilirsiniz.Tohum çimlendirme yöntemleri aşağıda belirtilmiştir.

Tohum Çimlendirme Yöntemleri

1-Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan  çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

 

2- Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz


Kuduz Otu Çiçeği

 Ülkemizde 89 kadar türü yetişmektedir. Avrupa, Asya ve Afrika’da yaygın 100 kadar türü vardır. Kısa ya da bodur yer örtücü bitkilerdir. 10 – 25 cm boy yaparlar. Çiçekleri salkım şeklinde, kokulu ve küçüktür.

Üretimi tohum, çelik ve yan sürgünler ile olur. Tohumlar, nisan – temmuz arasında ekilmelidir. Ekimden iki hafta sonra çimlenme görülür. Çelik ve yan sürgünlerle üretim ise, temmuz – eylül arasında yapılmalıdır. Kökten ayırma ile üretim ise ilkbahar ya da sonbaharda yapılabilir.

Bol güneşli ortamları sever. Her toprakta yetişebilir. Fakir topraklarda bile yetişebilmektedir. Ancak nemi az ve kalkerli topraklarda daha iyi yetişmektedirler. Deniz kıyısında da rahatlıkla yetişmektedir.Kuduz otu bitkisi genellikle bodur ve erken çiçek açan bordür veya kaya bahçeleri için elverişli çiçeklerdir.

 

Keçi sakalı ve ortancalarla birlikte iyi bir birleşim oluştururlar. Erken çiçek açtığı için aranan bir bitkidir. Havuz kenarlarında ve evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Uygulamalarda güneşli alanlara dikilmelidir.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 1
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
Kapat

Meyve fidanı ve tohum denince aklan ilk gelen isim olmayı sizlere borçluyuz.Fidan ve Tohum işine herşeyden önce sevgimizi verdik.Türkiye’nin en büyük online fidan tohum satış sitesi olan E-fidancim.com’da alışverişleriniz keyfe dönüşüyor.Satışı yapılan sertifikalı aşılı meyve fidanları, tüplü ve açık kök olmak üzere 2 formda olup aşılı klasik anaçlı meyve fidanı , aşılı yarı bodur meyve fidanı , aşılı bodur meyve fidanı çeşitleri şeklindedir.Tarımsal kitapları, şifalı bitkileri,sebze fidelerini, bahçe küçük el aletlerini , kışlık ve baharlık çiçek soğanlarını ,iç mekan ve dış mekan süs bitkilerini,aşılı yediveren gül fidanı çeşitlerini, organik gübreleri , bahçe küçük el aletlerinin yanı sıra çok yıllık, iki yıllık ve tek çiçek tohumu çeşitlerini, organik sebze tohumu çeşitlerini , orman ve süs bitkisi tohumlarını ve uygun fiyatları web sitemizden bulabilir, online sipariş verebilir veya iletişim kısmındaki numaralardan bizi arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz.100 tl üzeri siparişlerde kargo bedava ,100 tl altı siparişlerde sabit 9 tl  kargo alınmaktadır.


Google+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.