Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Vilmorin Kahkaha Çiçeği Tohumu
Vilmorin Kahkaha Çiçeği Tohumu
Vilmorin Kahkaha Çiçeği Tohumu
Kategori : Vilmorin Çiçek Tohumları
Ürün Adı : Vilmorin Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fiyat : 6,70 TL + KDV
Fiyat :
7,91 TL
(78.314 Puan)
İndirimli : 7,83 TL
Havale : 7,67 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
1,47 TL den başlayan taksitlerle!!

Tohum Çimlendirme Yöntemleri

1-Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan  çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

2- Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz

Kahkaha Çiçeği

Çit sarmaşığıgiller familyasındandır. Anayurdu kesin olarak bilinmeyen Ipomoea cinsi bitkiler dünyanın tropikal bölgelerinde yetişmekte, yalnızca Kuzey ve Güney Amerika'da 200'ü aşkın türünün bulunduğu ileri sürülmektedir. Bunlardan en yaygın şekilde süs bitkisi olarak yetiştirilen, burada Kahkahaçiçeği diye adlandırdığımız l.purpurea türüdür. Bu tür, 24 m. kadar boylanabilen bir yıllık dayanıklı, sarmaşarak büyüyen otsu bitkidir. Yeşil renkli kalp biçimli yapraklan; yaz ortalarından sonbaharın başlarına kadar boru biçiminde mavi, mor ve bazen kırmızı renkte açan iri ve gösterişli çiçekleri vardır. Bu çiçekler sabahleyin günün ağarmasıyla birlikte açar ve kuşluk zamanı (öğleden bir-iki saat kadar önce) kapanır. Ancak, günümüzde daha uzun zaman çiçekli kalan ve özellikle bulutlu günlerde çiçeklerini hiç kapatmayan kahkahaçiçeği türleri de elde edilmiştir. Kahkahaçiçeği bitkisi çok hızlı biçimde geliştiği, bulduğu her şeye sarılıp tırmandığı, bol bol çiçek açtığı, çitler ile bahçelerdeki kurumuş ağaç gibi çirkin şeyleri örtüp gizlemede yararlı olduğu için ve kimi zaman da toprağın yüzeyini kaplamak üzere örtü bitkisi olarak yetiştirilir. Bitki, sarkan sepet saksılarda da güzel durur.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.