Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Tüplü Sarı Bektaşi Üzüm Fidanı
Tüplü Sarı Bektaşi Üzüm Fidanı
Tüplü Sarı Bektaşi Üzüm Fidanı
Kategori : Sarı Bektaşi Üzümü
Ürün Adı : Tüplü Sarı Bektaşi Üzüm Fidanı
Fiyat : 26,96 TL + KDV
Fiyat :
29,12 TL
(288.283 Puan)
İndirimli : 28,83 TL
Havale : 28,25 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
5,42 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürün stokda bulunmamaktadır.

Sarı Bektaşi Üzümü Çeşidi ve Özellikleri

Olgunlaştığında hafif ekşimsi ve sulu olan meyveler ya çiğ olarak ya da reçel, pasta ve tatlı yapılarak yenir. Ama olgunlaşmadan topların meyveler çiğ yenemeyecek kadar buruk ve acımsıdır; bu yüzden daha çok reçel, komposto ve marmelat biçiminde tüketilir ya da bazı yemeklere katılır. Türkiye'de ticari üretimi yapılmayan, bahçelerde az miktardayetiştirilen bektaşiüzümü Avrupa'da çok yaygın ve sevilen bir meyvedir. Özellikle serin ve nemli iklimi sevdiği için en çok İngiltere'de yetiştirilir.

2 m'ye kadar boylanabilen kışın yaprağını döken bir çalıdır. Yaprak yuvarlak-böbreksi biçimde, 3-5 cm genişliğinde, 3-5 lopludur. Yaprak lopları genellikle 2-3 seyrek dişlidir. Yaprak ayasının üst yüzü çıplak, alt yüzü çıplak ya da bazen hafif tüylüdür. Yaprak sapının uzunluğu hemen hemen yaprak boyuna eşittir. Sarı renkli çiçekler nisan-mayıs aylarında 5-15 tanesi bir arada kurullar halinde açar. Meyve yuvarlak, 6-8 mm çapında ve koyu kırmızı, kahverengi-mor ya da siyaha yakın renkte olup tadı ekşidir.

Vatanı Kuzey Amerika'dır. Sarı renkli çiçekleri dolayısıyla park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilmekle birlikte daha çok Frenk Üzümü meyvesi yetiştirmek için aşılarda altlık olarak kullanılır. Bahçelerde çiçekleri kokulu olan Ribes odoratum ile karıştırılır.

Tüplü Bektaşi üzümü Fidanı Ne Demektir?

Tüplü bektaşi üzümü fidanı,kökleri plastik torbada veya saksı içerisinde aşılanmış veya çelikle üretilmiş olan yılın 12 ayı dikilebilen fidan demektir.

Tüplü Bektaşi üzümü Fidanları Ne Zaman Dikilir?-Dikilmelidir?

Tüplü bektaşi üzümü fidanları yılın 12 ayı dikilebilmektedir.

Üretilen Tüplü Bektaşi üzümü Fidanı Çeşitleri Nelerdir?

E-fidancim.com olarak geniş bir bektaşi üzümü fidanı üretim yelpazemiz olup üretilen bektaşi üzümü fidanı çeşitlerinden bazıları sarıbektaşi üzümüi, kırmızı bektaşiüzümü gibi çeşitleridir.

Tüplü Bektaşi üzümü Fidanlarını Dikerken Nasıl Korumalıyım-Hava Şartları Sebebiyle Dikim yapamazsam Fidanları Nasıl Korurum?

Tüplü Bektaşi Üzümüfidanlarını hava muhalefeti veya herhangi bir sebebten dolayı dikemiyorsanız ;fidanları mümkünse 4-5 güne bir sulayarak toprak zeminde bekletebilirsiniz.Toprak zemin üzerinden bekletme şansınız yok ise beton zemin üzerinde kısa süreliğine(maksimum 10 gün) bekletebilirsiniz aksi durumda beton soğuğunu alan fidanın yaprakları dökülmeye başlayacaktır.Büyük saksılı(asgari 9 litre) fidanların beton zemin üzerinde beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Tüplü Bektaşi üzümü Fidanlarında Dikerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bektaşi Üzümü Fidanı çukurlarını en, boy ve yükseklik olarak 50 cm olacak şekilde kazabilirsiniz.Tüplü Bektaşi Üzümüfidanının saksısını veya torbasını toprağı dağılmayacak şekilde çıkartınız.Fidan çukurunuza fidanı dik bir şekilde yerleştirdikten sonra fidan çukurunu toprakla kapatınız ve sıkıştırınız.Fidan başına 5-15 litre arasında can suyu vermeyi muhakkak veriniz.Can suyunu fidan çukurunun yarısını toprakla kapattıktan sonra 5 litre , kalan kısmını toprakla kapattıktan sonra 5 litre olacak şekilde verebilirsiniz. Daha sonra fidanın yanına destek çubuğu çakınız ve fidanı ,destek çubuğuna sekiz rakamı olacak şekilde iple bağlayınız.

Bektaşi Üzümü Fidanlarında Gübreleme Nasıl Olmalıdır?

Bektaşi Üzümü Fidanlarında gübreleme ağacın yaşına göre değişmektedir.Gübreleme yapmadan önce mutlaka toprak analizi yapılmalıdır.Örneğin Toprağınız kireçli ise mutlaka toprağınıza kükürt veriniz.Mümkünse hızlı sonuç almak için sıvı kükürt veriniz.Genel olarak Kışın Fosfor, potasyumlu karışımlı kompoze gübreler kullanabilirsiniz.Kışın kullanacak olduğunuz kompoze gübrelerin azot oranının az olmasına dikkat ediniz hatta hiç olmasın. Meyve döneminde potasyum, bor  içerikli gübreler hasat yapıldıktan azot ,  ve arkasından  çinko,bor, fosfor karışımlı gübreler  verebilirsiniz.Gübreleme yapıldıktan sonra muhakkak bolca sulama yapılmalıdır.

Bektaşi Üzümü fidanı dikerken Leonardit kökenli  organik gübreler verebilirsiniz.Bu tarz gübreler hem kök gelişiminin daha hızlı olmasını hemde toprağın ph seviyesine orta seviyeye çekerek fidanın daha  iyi beslenmesini sağlar.Bu gübreleri  kullanırken toprakla iyice karıştırarak veriniz.Köke direk uygulama yapmayınız.

Tüplü Bektaşi üzümü Fidanlarında Dikim Mesafesi Nedir?

Bektaşi üzümü fidanlarınıgenel olarak ,fidanlar arası 2,50 metre , sıralar arası 2,50 metre olacak şekilde dikebilirsiniz.

Tozlayıcı Bektaşi üzümü Fidanı Ne Demektir?

Bektaşi üzümü fidanında bilenen herhangi bir tozlayıcı yoktur.

Dikilen Bektaşi üzümü Fidanı Ne zaman Meyve Verir?

Uygun koşullar altında dikilen bir bektaşi üzümü fidanından aynıyıl içerisinde meyve görmeniz gerekir. Tam verime oturması 5 seneyi bulmaktadır.

Bektaşi üzümü Fidanı Satışı Nasıl olmaktadır?

E-fidancim.com üzerinde tüplü bektaşi üzümü fidanları 12 ay dikildiği için 12 ay boyunca satışı olmakta olup açık kök bektaşi üzümü fidanlarında ise aralık ayı ile beraber satışına başlanmakta ve nisan ayı itibarı ile satışlar sona ermektedir.

Satışta Olan Bektaşi üzümü Fidanlarının Yaşı Nedir?

Aksi belirtilmediği sürece satışta olan bektaşi üzümü fidanlarının yaşı 1’ dir.

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Bektaşi üzümü Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Bektaşi üzümü Fidanı-Ağacı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,9 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %2585 i toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.Ev içerisinden yetiştimek için kışın fidanların soğuklamasını almasını sağlamak adınaçok soğuk geçen bölgelerde 1 ay dışarıda ılıman bölgelerde ise 2 ay kadar dışarıda kalmalıdır.

 Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 1
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.