Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Tüplü Kan Portakalı Fidanı Sınırlı Stok
Tüplü Kan Portakalı Fidanı Sınırlı Stok
Tüplü Kan Portakalı Fidanı Sınırlı Stok
Kategori : Portakal Fidanı
Ürün Adı : Tüplü Kan Portakalı Fidanı Sınırlı Stok
Fiyat : 22,73 TL + KDV
Fiyat :
26,83 TL
(265.587 Puan)
İndirimli : 26,56 TL
Havale : 26,03 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
5,00 TL den başlayan taksitlerle!!
Kan Portakal Çeşidi ve Fidan Özellikleri

Kan portakalı ülkemizde genelde Akdeniz bölgesinin Hatay ilçesinde yetiştirilmektedir.Meyve içinin kan renginde olmasından dolayı kan portaklı şeklinde isimlendirilmektedir.E-fidancim.com üzerinden tüplü aşılı portakal fidanı ve diğer meyve fidanı çeşitlerini 7/24 sipariş verebilir, iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak telefonla sipariş verebilir, fidanlar hakkında teknik destek alabilirsiniz.

Tüplü Aşılı Portakal Fidanı Nasıl Elde Edilir-Üretilir?

Aşılı tüplü portakal fidanı kökleri saksı içerisinde olan ,anaç(çöğür) üzerine farklı aşılama yöntemleri kullanarak yeni portakal çeşidinin elde edilmesiyle oluşan fidan demektir.Tüplü aşılı portakal fidanı 2 şekilde üretilir.Bunlardan birincisi üretimin tamamen saksı içerisinde olması ile yapılan üretim ,2. si ise tüplü aşılı portakal fidanlarının sökümün hemen ardından saksı veya plastik torba içerisinde alınmasıyla yapılan üretimdir.Tüplü fidanların torbaya alındıktan(şaşırtma işlemi) sonra belli bir adaptasyon süresinin geçmesi gerekir.Genelde 2. Yolla tüplü aşılı portakal fidanı üretilmektedir.

Tüplü Aşılı Portakal Fidanı Üretiminde Kullanılan Anaç(çöğür) ne demektir?

Fidan üretiminde kullanılan anaç veya çöğür, aşı yapılan bitkiye denmektedir. Tüplü aşılı Portakal fidanı üretiminde kullanılan anaçlar 3 yaprak anacıdır.

Tüplü Aşılı Portakal Fidanları Ne Zaman Dikilir?-Dikilmelidir?

Tüplü aşılı portakal fidanları fidan köklerinin hava ile teması olmadığından dolayı 12 ay boyunca dikilebilmektedir.

Tüplü Aşılı Portakal Fidanlarını Dikerken Nasıl Korumalıyım-Hava Şartları Sebebiyle Dikim yapamazsam Fidanları Nasıl Korurum?

Tüplü aşılı portakal fidanlarını hava muhalefeti veya herhangi bir sebebten dolayı dikemiyorsanız ;fidanları mümkünse 4-5 güne bir sulayarak toprak zeminde bekletebilirsiniz.Toprak zemin üzerinden bekletme şansınız yok ise beton zemin üzerinde kısa süreliğine(maksimum 10 gün) bekletebilirsiniz aksi durumda beton soğuğunu alan fidanın yaprakları dökülmeye başlayacaktır.Büyük saksılı(asgari 9 litre) fidanların beton zemin üzerinde beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Aşılı Tüplü Portakal Fidanlarında Dikerken Nelere Dikkat Edilmeli-Nasıl Ekilmeli-Dikilmelidir?

Tüplü Aşılı portakal fidanı çukurlarını en, boy ve yükseklik olarak 50 cm olacak şekilde kazabilirsiniz.Tüplü aşılı portakal fidanının saksısını veya torbasını toprağı dağılmayacak şekilde çıkartınız.Fidan çukurunuza fidanı dik bir şekilde yerleştirdikten sonra fidanın aşı noktası, toprak üstünden kalacak şekilde fidan çukurunu toprakla kapatınız ve sıkıştırınız.Fidan başına 5-15 litre arasında can suyu vermeyi muhakkak veriniz.Can suyunu fidan çukurunun yarısını toprakla kapattıktan sonra 5 litre , kalan kısmını toprakla kapattıktan sonra 5 litre olacak şekilde verebilirsiniz. Daha sonra fidanın yanına destek çubuğu çakınız ve fidanı ,destek çubuğuna sekiz rakamı olacak şekilde iple bağlayınız.

Portakal Fidanlarında Gübreleme Nasıl Olmalıdır?

Portakal Fidanlarında gübreleme ağacın yaşına göre değişmektedir.Gübreleme yapmadan önce mutlaka toprak analizi yapılmalıdır.Örneğin Toprağınız kireçli ise mutlaka toprağınıza kükürt veriniz.Mümkünse hızlı sonuç almak için sıvı kükürt veriniz.Genel olarak Kışın Fosfor, potasyumlu karışımlı kompoze gübreler kullanabilirsiniz.Kışın kullanacak olduğunuz kompoze gübrelerin azot oranının az olmasına dikkat ediniz hatta hiç olmasın. Meyve döneminde potasyum, bor içerikli gübreler hasat yapıldıktan azot , ve arkasından çinko,bor, fosfor karışımlı gübreler verebilirsiniz.Gübreleme yapıldıktan sonra muhakkak bolca sulama yapılmalıdır.

Portakal fidanı dikerken Leonardit kökenli organik gübreler verebilirsiniz.Bu tarz gübreler hem kök gelişiminin daha hızlı olmasını hemde toprağın ph seviyesine orta seviyeye çekerek fidanın daha iyi beslenmesini sağlar.Bu gübreleri kullanırken toprakla iyice karıştırarak veriniz.Köke direk uygulama yapmayınız.

Dikilen Aşılı Tüplü Portakal Fidanı Ne zaman Meyve Verir?

Uygun koşullar altında dikilen tüplü aşılı portakal fidanından 1-2 yıl içerisinde meyve görmeniz gerekir.

Tüplü Aşılı Portakal Fidanı Satışı Nasıl olmaktadır?

E-fidancim.com üzerinde tüplü portakal fidanları 12 ay dikildiği için 12 ay boyunca satışı olmakta olup açık kök portakal fidanlarında ise kasım ayı ile beraber açık kök portakal fidanlarının satışına başlanmakta ve nisan ayı itibarı ile satışlar sona ermektedir.

Satışta Olan Tüplü Aşılı Portakal Fidanlarının Yaşı Nedir? ve Tüplü Aşılı Portakal Fidanları Nasıl Ambalajlanıp Gönderilmektedir?

Ürün açıklamasında aksi belirtilmediği sürece satışta olan tüplü aşılı portakal fidanlarının yaşı 1 olup sadece tüplü fidan göndermek için tasarlanan özel tasarım karton kutularda gönderilmektedir.Ürünle beraber gönderilecek tüplü fidan kutusunu, tüplü aşılı portakal fidanların hemen yanında görebilirsiniz.Ürünlerle beraber ürün dikim klavuzları gönderilmektedir.Ürün kargoda bekleme süresi maksimum 2 haftadır.

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Portakal Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Portakal Fidanı-Ağacı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,9 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %2585 i toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.

 


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.