Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Tüplü Siyah Golyat Frenk Üzümü Fidanı
Tüplü Siyah Golyat Frenk Üzümü Fidanı
Tüplü Siyah Golyat Frenk Üzümü Fidanı Tüplü Siyah Golyat Frenk Üzümü Fidanı Tüplü Siyah Golyat Frenk Üzümü Fidanı
Kategori : Golyat
Ürün Adı : Tüplü Siyah Golyat Frenk Üzümü Fidanı
Fiyat : 16,35 TL + KDV
Fiyat :
17,65 TL
(174.781 Puan)
İndirimli : 17,48 TL
Havale : 17,13 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
3,29 TL den başlayan taksitlerle!!

Siyah Golyat Frenk Üzümü Çeşidi ve Özellikleri

Golyat Frenk üzümü fidanı, çelik veya aşı yöntemi ile üretilmektedir.Golyat Frenk üzümü küçük kısa salkımlı siyah renkli meyveleri orta büyüklüktedir.Golyat Frenk üzümü çeşidi Bursa yöresinde olgunlaşma Haziran ayı ortasında başlar ,Ağustos ayı sonuna kadar devam eder.Meyveleri tatlı,bol aromalıdır.Yola dayanımı yüksektir. Meyve suyu ve pasta sanayisinde çok kullanılmaktadır.

Tüplü Frenk üzümü Fidanı Ne Demektir?

Tüplü Frenk üzümü fidanı ,kökleri plastik torbada veya saksı içerisinde aşılanmış veya çelikle üretilmiş olan yılın 12 ayı dikilebilen fidan demektir.

Tüplü Frenk üzümü Fidanları Ne Zaman Dikilir?-Dikilmelidir?

Tüplü Frenk üzümüfidanları yılın 12 ayı dikilebilmektedir.

Üretimi Yapılan Tüplü Frenk üzümü Fidanı Çeşitleri Nelerdir?

E-fidancim.com olarak geniş bir frenk üzümü fidanı üretim yelpazemiz olup üretilen tüplü frenk üzümü fidanı çeşitlerinden bazıları , golyat üzümü çeşitleri, tokat 3 frenk üzümüi, raskopvilkan üzümü,tarabya frenk üzümü gibi çeşitleridir.

Tüplü Frenk üzümü Fidanlarını Dikerken Nasıl Korumalıyım-Hava Şartları Sebebiyle Dikim yapamazsam Fidanları Nasıl Korurum?

Tüplü Frenk Üzümüfidanlarını hava muhalefeti veya herhangi bir sebebten dolayı dikemiyorsanız ;fidanları mümkünse 4-5 güne bir sulayarak toprak zeminde bekletebilirsiniz.Toprak zemin üzerinden bekletme şansınız yok ise beton zemin üzerinde kısa süreliğine(maksimum 10 gün) bekletebilirsiniz aksi durumda beton soğuğunu alan fidanın yaprakları dökülmeye başlayacaktır.Büyük saksılı(asgari 9 litre) fidanların beton zemin üzerinde beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Tüplü Frenk üzümü Fidanlarında Dikerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüplü Frenk Üzümü Fidanı çukurlarını en, boy ve yükseklik olarak 50 cm olacak şekilde kazabilirsiniz.Tüplü Frenk Üzümü fidanının saksısını veya torbasını toprağı dağılmayacak şekilde çıkartınız.Fidan çukurunuza fidanı dik bir şekilde yerleştirdikten sonra fidan çukurunu toprakla kapatınız ve sıkıştırınız.Fidan başına 5-15 litre arasında can suyu vermeyi muhakkak veriniz.Can suyunu fidan çukurunun yarısını toprakla kapattıktan sonra 5 litre , kalan kısmını toprakla kapattıktan sonra 5 litre olacak şekilde verebilirsiniz. Daha sonra fidanın yanına destek çubuğu çakınız ve fidanı ,destek çubuğuna sekiz rakamı olacak şekilde iple bağlayınız.

Frenk Üzümü Fidanlarında Gübreleme Nasıl Olmalıdır?

Frenk Üzümü Fidanlarında gübreleme ağacın yaşına göre değişmektedir.Gübreleme yapmadan önce mutlaka toprak analizi yapılmalıdır.Örneğin Toprağınız kireçli ise mutlaka toprağınıza kükürt veriniz.Mümkünse hızlı sonuç almak için sıvı kükürt veriniz.Genel olarak Kışın Fosfor, potasyumlu karışımlı kompoze gübreler kullanabilirsiniz.Kışın kullanacak olduğunuz kompoze gübrelerin azot oranının az olmasına dikkat ediniz hatta hiç olmasın. Meyve döneminde potasyum, bor  içerikli gübreler hasat yapıldıktan azot ,  ve arkasından  çinko,bor, fosfor karışımlı gübreler  verebilirsiniz.Gübreleme yapıldıktan sonra muhakkak bolca sulama yapılmalıdır.

Frenk Üzümü fidanı dikerken Leonardit kökenli  organik gübreler verebilirsiniz.Bu tarz gübreler hem kök gelişiminin daha hızlı olmasını hemde toprağın ph seviyesine orta seviyeye çekerek fidanın daha  iyi beslenmesini sağlar.Bu gübreleri  kullanırken toprakla iyice karıştırarak veriniz.Köke direk uygulama yapmayınız.

Tüplü Frenk üzümü Fidanlarında Dikim Mesafesi Nedir?

Frenk üzümü fidanlarını genel olarak ,fidanlar arası 2,50 metre , sıralar arası 2,50 metre olacak şekilde dikebilirsiniz.Bazı çeşitlerde dikim mesafesi daha az olmaktadır.

Tozlayıcı Frenk üzümü Fidanı Ne Demektir?

Frenk üzümü fidanında bilenen herhangi bir tozlayıcı yoktur.Sadece tarabya çeşidinde tozlayıcı ihtiyacı bulunmaktadır.

Dikilen Frenk üzümü Fidanı Ne zaman Meyve Verir?

Uygun koşullar altında dikilen bir frenk üzümü fidanından aynı yıl içerisinde meyve görmeniz gerekir. Tam verime oturması 5 seneyi bulmaktadır.

Frenk üzümü Fidanı Satışı Nasıl olmaktadır?

E-fidancim.com üzerinde tüplü frenk üzümü fidanları 12 ay dikildiği için 12 ay boyunca satışı olmakta olup açık kök frenk üzümü fidanlarında ise kasım ayı ile beraber açık kök frenk üzümü fidanlarının satışına başlanmakta ve nisan ayı itibarı ile satışlar sona ermektedir.

Satışta Olan Frenk üzümü Fidanlarının Yaşı Nedir?

Aksi belirtilmediği sürece satışta olan frenk üzümü fidanlarının yaşı 1’ dir.

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Frenk üzümü Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Frenk üzümü Fidanı-Ağacı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,9 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %2585 i toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.Ev içerisinden yetiştimek için kışın fidanların soğuklamasını almasını sağlamak adınaçok soğuk geçen bölgelerde 1 ay dışarıda ılıman bölgelerde ise 2 ay kadar dışarıda kalmalıdır.


 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.