Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Tüplü Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı
Tüplü Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı
Tüplü Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı Tüplü Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı
Kategori : Goji Berry
Ürün Adı : Tüplü Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı
Fiyat : 17,38 TL + KDV
Fiyat :
18,77 TL
(185.803 Puan)
İndirimli : 18,58 TL
Havale : 18,21 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
3,50 TL den başlayan taksitlerle!!


    Goji meyveleri Çin,Tibet ve Moğolistan’da çokça yetiştirilir ve tüketilir.Her daim yeşil,küçük ve bodur çalılıklarda yetişir ve parlak kırmızı renkli meyvelerdir.Genellikle kurutulduktan sonra tüketilir ve bu halleriyle kuru üzüme benzerler.Goji berry Amerika’da yetişmez fakat Amerika’da yetiştirilen it üzümü olarak bilinen meyveyle akrabadır.İt üzümü gojinin aksine zehirlidir ve asla tüketilmemelidir.

 

 

 

Kilo verme açısından goji meyvelerinin kan şekeri üzerinde mükemmel etkisi vardır.Yüksek glisemik karbonhidrat alındığı zaman kan şekeri yükselir.Kan şekeri hızla düşünce genellikle 1-2 saat içinde yeniden acıkırsınız.Goji berrylerin glisemik indeksi çok düşüktür.Bu yüzden sindirildiği zaman kan şekeri üzerinde çok fazla etkisi yoktur.Bu daha seyrek acıkmak anlamına gelir.Bu, küçücük goji meyvesinin sağladığı çok büyük bir faydadır.Gojilerdeki yüksek lif içeriği sizi aynı zamanda daha uzun süre tok hissettirir.

 

 

 

Goji Berry’ler çoğu kişinin kas ve vücut yapısını korumak amacıyla aldıkları sentetiklerin yaptıklarını doğal enzimlerle gerçekleştirerek vücut yapısına katkıda bulunur. Vücudumuzun gençken bolca ürettiği,bizi yağsız ve fit halde tutan amino asitler gojide doğal olarak bulunur.Biz yaşlandıkça vücudumuzdaki amino asitler azalır,vücudumuz kilo alır ve yağı depo eder.Goji berryler aynı zamanda metabolizmayı hızlandırdığı ispatlanmış besin maddelerinin teminine yardımcı olur ve böylece çok daha etkili şekilde kalori yakabilirsiniz.

 

 

 

Goji Berry’lerin kilo vermenin yanı sıra çok sayıda yararları mevcuttur.Görme yeteneğinin korunmasına ve özellikle 60 yaş üstünde karşılaşılan görme problemlerine yardımcı olduğuna inanılır.Bağışıklık sistemine ve karaciğer fonksiyonlarına olumlu etkisi olduğu söylenebilir. Sadece bunlar değil,goji berry aynı zamanda cinsel mutluluğu ve doğurganlığı arttırır ve hatta  yaşam süresini uzatır.

 

Goji berry meyveleri Çin,Tibet ve Moğolistan’da fazlaca üretilir ve yaygın bir şekilde yenilen bir gıdadır..Sürekli yeşil,ufak ve bodur çalılıklarda büyür ve parlak al renkli meyvelerdir.Çoğunlukla kuru olarak yenilmektedir.  Kurutulmuş hali  üzüm kurusuna benzer.Goji berry fidanı Amerika’da yetişmez ama Amerika’da üretilen it üzümü ismiyle tanınan meyveyle .ok yakındır.İt üzümü gojinin tersine toksiktir ve kesinlikle yenmemelidir.

 

Zayıflama açısından goji berry meyvelerinin kan şekeri konusunda ciddi faydası vardır.Yüksek glisemik karbonhidrat tüketildiği zaman kan şekeri yükselir.Kan şekeri süretle düşünce çoğunlukla 1-2 saat zarfında tekrar açlık başlar.Goji berry meyvelerinin glisemik oranı çok azdır.Dolayısıyla sindirildiği zaman kan şekeri üzerinde ciddi bir tesiri olmamaktadır.Bu daha az acıkmak manasına gelir.Bu, minikcik goji berry meyvesinin çıkardığı çok büyük bir yarardır.Goji berry meyvelerinde yüksek lif olması uzun süre tokluk hissi verir.

 

Goji Berry meyvesi bir çok insanın kas ve vücut yapısını savunmak gayesiyle aldıkları bileşimlerin etkilerini tabii enzimlerle gerçekleştirerek vücut yapısına fayda da bulunur. Vücudumuzun gençlik döneminde fazlaca yarattığı,bizi yağsız ve fit halde tutan amino asitler goji berry meyvesinde tabii olarak vardır.Biz ihtiyarladıkça bedenimizdeki amino asitler eksilir,bedenimiz kilo alır ve yağı depolar.Goji berry meyvesi bununla birlikte metabolizmanın hızını arttırdığı kanıtlanmış besin maddelerinin tedariğine destek olur ve böylelikle  daha etkili  bir şekilde kalori yakabilirsiniz.

 

Goji Berry meyvesinin kilo verdirmenin beraberinde daha pek çok faydaları vardır.Görme yeteneğinin muhafaza edilmesi ve özellikle 60 yaş üstünde görülen görme sorunlarına faydası olduğu düşünülmektedir .Bağışıklık mekanizmasına ve karaciğer fonksiyonlarına opozitif tesiri olduğu söylenebilir. Yalnızca bunlar değil,goji berry  meyvesi bununla birlikte cinsel mutluluğu ve doğurganlığı arttırır ve hatta  yaşam süresini uzatır.
 

  Goji Berry Nedir?

 

Boyu 1 ile 3 metre aralığında değişebilen , kış aylarında yaprak döken çok yıllık odunsu bir bitkidir.

 

Berry: Akraba oolan bitkielrin  genel adıdır, LYCİUM BARBAUM VE LYCİUM CHİNESE

Gerçek büyüme alanları.demostrasyon çalışmaları yapılmadığı için tam olarak bilinmemesine rağmen ilk olarak görüldüğü,büyüdüğü yerlerin güneydoğu Avrupa ve asya olduğu sanılmaktadır.

 

Goji Berry fidanı farklı ülkelerde değişik isimle almakatadır.Bu isimle çoğunluka mutluluk ve sağlığı temsil eden isimlerdir.Mesela çinde evlilik şarabı denilmekte.

 

Diğer bir isimde LYCİUM ” KADİM "  Anadolu Bölgesi olan LYCİA’dan geldiği tahmin edilmektedir.

 

Japonyada GOJİ BERRY KUKO ismi ile bilinirken yemişler ise KUKO NOMİ  veya KUKO KAJİTSU ismiyle bilinir. GOJİ BERRY aynı zamanda KIZIL ELMAS ismiylede tanınır.

 

GOJİ BERRY (KURT YEMİŞİ )KULLANIMI

 

Çinde 2000 li yılların başında beri ilaç olarak yapılmaktadır.Çinde aynı zaman dayapraklarında yenmektedir ve başlıca besinleri arasında yer almaktadır.

 

GOJİ BERRY (KURT YEMİŞİ) AMERİKA VE KANADA: Goji berry bu ülkelerde gıda maddeleri arasında çok pöpülerdir ve yoğul olarak talep görmektedir.İnsanlar goji berry nin bir çok şifalı yönünün olduğunu düşünmekte ve bilim adamları goji berrynin faydalarını bilimsel deneylerle ispatlamaktadır.

GOJİ BERRY ÖNEMİ

 

Çinin efsanevi ilk imparatoru ve tarımın babası adıyla anılan SHEN NONG’un sağlık kitabından bahsedilmektedir.

 

GOJİ BERRY (KURT YEMİŞİ): Zengin 21 adet mineral ihtiva eder, bunlardan en önemlisi çinko, demir, bakır, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfordur. Beta karotenide kapsayan en zengin karatenoid kaynağıdır.Havuçdan daha çok beta karoten içerir. GOJİ BERRY  portakaldan 500 kat daha fazla C vitaminine sahipdir.GOJİ BERRY B1,B2,B6 ve E vitamini içerir.

 

GOJİ BERRY’ler 18 Aminoasit içerir,ciltteki enflamasyonu azaltmaya, ciltte üstün koruma sağlamaya ve iltihaplı ciltleri iyileştirmeye yardımcı olur. GOJİ BERRY cilt bakımını sağlık ile birleştirmeye çalışan MUCİZE BİR BİTKİDİR.

 

GOJİ BERRY yemişi geleneksel çin ilaçlarında bağışıklık sistemini güçlendirici ,görme yeteneğini arttırıcı, karaciğeri koruyucu, sperm arttırıcı ve kan dolaşımın hızlandırıcı etkileri sebebi ile Çinde  uzun  zaman kullanılmaktadır.

 

GOJİ BERRY doğası gereği tatlıdır, ham olarak tüketilmekte ve içilerek aynı zamanda şarabı tüketilerek etkilerinden faydalanılmaktadır. Bitki çayı olarakda kullanılabilmektedir.

 

GOJİ BERRY Diyetlerde de kullanılabilen meyve ve sebze grubundadır.

 

GOJİ BERRY CİLTTEKİ ETKİSİ, kan dolaşımını hızlandırıyor,cilt metabolizmasına karışıyor epidermis ve hypodermisteki oluşacak zararları geciktiriyor, ANTİ -AGING etkisi yaratıyor.

 

GOJİ BERRY sex fonksiyonlarında artma gösteriyor.

 

 

GOJİ BERRY NEDEN BU KADAR ÖZEL?

Goji Berry bu kadar önemli kılan yüksek emilimini ve insanı beslemek için içersinde var olan antioksidanlar, karbonhidrat ve vitaminler onu ideal bir yemiş haline getiriyor.

 

GOJİ BERRY en yüksek zirveye sahip olan HİMALAYA alanlarından kök aldığı için DR.MİNDELL günlük beslenmeye yardımcı olabilecek ideal meyve ve sebze grubunda olduğu kanısında.

 

GOJİ BERRY ‘lerin yetiştiği himalayaların dünyada güneşe en yakın dağ olduğudur.

 

BESLEYİCİ YAPISI

Goji Berry günlük harcamanın yüksek bri kısmını karşılayacak oranda makrobesinler içerir.

 

100 GR GOJİ BERRY KURUTULMUŞ OLARAK BESİN DEĞERLERİ

*Kalsiyum 112 mg

*Potasyum 1.132 mg

*Demir 9 mg

*Çinko 2 mg

*Selenyum 50 mikrogram,

*Riboflavin(vitamin B2) 1.3 mg

*Vitamin C : Tam yelpazede 148 mg

(En dar spektrumda ise 29 mg)

* Beta-Keroten   7 mg

 

Zeaksatin : 25 mg ve 200 mg arası değişmektedir(değişik araştırma sonuçlarına göre)

*Poliskarin : yemişin öz ağırlığının %2531 kadar buda 100 gr da 31g .polisakarin içerir
Goji Berry,Goji Berry Fidanı,Kurt Üzümü,GOJİ BERRY,GOJİ BERRY FİDANI

 

 

 

  


 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 9
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.