Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Tüplü Çok Goncalı Meyland Meilland Sarı Gül Fidanı
Tüplü Çok Goncalı Meyland Meilland  Sarı Gül Fidanı
Tüplü Çok Goncalı Meyland Meilland  Sarı Gül Fidanı
Kategori : Meilland Gülleri
Ürün Adı : Tüplü Çok Goncalı Meyland Meilland Sarı Gül Fidanı
Fiyat : 15,50 TL + KDV
Fiyat :
18,29 TL
(182.905 Puan)
18,29 TL
Adet :
3,44 TL den başlayan taksitlerle!!

Satışı Yapılan Tüplü Gül Fidanları Yediveren midir?

Satışta olan gül fidanı çeşitleri; yediveren gül fidanlarıdır.

Yediveren Gül Ne Demektir?

Yediveren gül ;Mart ayından Kasım ayının ilk haftasına kadar çiçek açmasını devam ettiren gül fidanı demektir.

Tüplü Yediveren Gül Fidanı Nasıl Dikilir?

Gelen gül fidanı muhtemelen saksıda veya plastik torba içerisinde olacaktır.Öncelikle gül fidanı çukurunu en, boy, yükseklik olarak 30-40 cm olarak açınız.Gelen fidanın saksısını veya torbasını , toprağını dağıtmadan çıkarınız ve dik bir şekilde gül fidanını çukura yerleştiriniz.Fidan çukurunuz yarısını toprakla kapattıktan sonra 5 litre can suyu veriniz ve toprağın suyu emmesini bekleyiniz daha sonra, kalan kısmını toprakla kapattıktan sonra 5 litre olacak şekilde 2.can suyunu veriniz.Fidanın yanına destek çubuğu çakınız ve fidanı ,destek çubuğuna sekiz rakamı olacak şekilde iple bağlayınız.Aynı işlemleri saksıda içinde uygulayabilirsiniz.

Tüplü Gül Fidanları Ne Zaman Dikilebilmektedir?

Tüplü gül fidanları yılın 12 ayı dikilebilmektedir.

Metrekareye Kaç Gül Fidan Dikimi Yapılmaktadır?

Metrekareye ortalama 5-8 adet arasında klasik gül fidanı dikimi yapabilirsiniz.Baston gül fidanlarını ise fidanlar arası 2-3 metre olacak şekilde dikebilirsiniz.Peyzaj(meyland) güllerini metrekareye 3 adet olacak şekilde dikebilir, çalı güllerini metrekareye 4-5 adet olacak şekilde dikebilir, sarmaşık gül fidanlarında ise fidanlar arası i 2-4 metre olacak şekilde yapabilirsiniz.

Gül Fidanı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Size gelen gül fidanlarının ilaçlamaları ve diğer bakımları yapıştır.Yapmanız gereken düzenli bir şekilde sulamaktadır.Ev içerisinde veya balkonda yetiştiriyorsanız güneş alan bölgeleri seçmenizde bitkinin gelişimi açısından her zaman daha iyi olacaktır.Bitki üzerinde siyah leke, pas , böcek gördüğünüzde mutlaka ilaçlama yapmanız gerekmektedir.

Gül Fidanında Saksı Değişimleri Ne Zaman Olmalıdır?

Gül fidanında aksı değişimleri Ağustos ayında veya Kışın yapabilirsiniz.

Satışta Olan Gül Fidanlarının Yaşı Nedir?

Satışta olan gül fidanlarının yaşı 1 veya 2 dir.

Satışı Yapılan Gül Fidanları Nasıl Üretilmektedir?

Satışı yapılan gül fidanları aşı veya çelikleme yöntemiyle üretilmektedir.

Gül Fidanları Ne Zaman Çiçek Vermeye Başlamaktadır?

Gül fidanları çeşide ve bölgeye göre mart ayın 2. haftasından itibaren çiçek açmaya başlarlar

Gül Fidanları En Son Hangi Aya Kadar Çiçek Vermektir?

Yediveren gül fidanları bölgelere ve çeşitlere göre Kasım ayının ilk haftasına kadar çiçek açmaya devam ederler.

Gül Fidanı Nasıl Budanmalıdır?

Gül fidanında budamayı kışın yapabilirsiniz.Gül fidanlarında budama yaşına göre değişmekte olup ilk yıl 2-3 göz yukarısından, 2.yıl 4-6 göz yukarısından , 3. Yıl 7-8 göz yukarısında budama yapabilirsiniz.Güller budandıkça formu artan bitkilerdir.

Gül Fidanlarında Hastalık ve Zararlılara Karşı İlaçlama Nasıl Yapılmaktır?

Gül fidanlarında genel hobicilerin en çok karşılaştığı hastalıklarbaşında mantari hastalık grubundan olan siyah leke, siyah küf , külleme gelmekte olup herhangi bir fungusit ilacı kullanmanız soruna çare olacaktır.Bazı durumlarda bitki üzerinde yaprak bitleri olmaktadır.Bu durumda ise bir böcek ilacı kullanabilirsiniz.

Satışı Yapılan Gül Fidanı Çeşitleri Nelerdir?

Satışına yapılan yediveren kokulu gül fidanı çeşitleri, baston fidanı çeşitleri, bodur gül fidanı çeşitleri, sarmaşık gül fidanı çeşitleri , meyland gül fidanı çeşitleridir.

Gül Fidanları Kaç Bölümde Üretilmektedir?

Gül fidanları çalı gülleri, baston güller, klasik güller, meyland güller,bodur güller, sarmaşık gül gibi kategorilerde üretilmektedir.

Gül Fidanlarında Sulama Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Gül fidanları susuzluğa hassas bitkiler değildir fakat sulamanız ne kadar iyi olursa çiçek açmasıda daha güzel olacaktır.Sulama sıklığınız havanın durumuna ve fidanın bulunduğu yere göre 5-10 gün arasında olabilir.

Tüplü Gül Fidanlarını Dikerken Nasıl Korumalıyım-Hava Şartları Sebebiyle Dikim yapamazsam Fidanları Nasıl Korurum?

Tüplü gül fidanlarını hava muhalefeti veya herhangi bir sebebten dolayı dikemiyorsanız ;fidanları mümkünse 4-5 güne bir sulayarak toprak zeminde bekletebilirsiniz.Toprak zemin üzerinden bekletme şansınız yok ise beton zemin üzerinde kısa süreliğine(maksimum 10 gün) bekletebilirsiniz aksi durumda beton soğuğunu alan fidanın yaprakları dökülmeye başlayacaktır.Büyük saksılı(asgari 9 litre) fidanların betonzemin üzerinde beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Tüplü Gül Fidanları Kargo ile Gönderilirken Nasıl Ambalajlanıp Gönderilmektedir?

Gül fidanları sadece tüplü fidan göndermek için tasarlanan özel tasarım karton kutularda gönderilmektedir.Gül fidanları , fidan kutusu ters çevrilse dahi tutan aparatlar mevcuttur. Ürünlerle beraber ürün dikim klavuzları gönderilmektedir.

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Gül Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda gül fidanı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Hatta masanızda dahi yetiştirebilirsiniz fakat bodur gül olması kaydıyla.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,9 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %2560-%2580 arası toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.Bodur güllerde daha küçük hacimli saksılar kullanabilirsiniz.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.