Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Şifali Chia Bitkisi Tohumu(50 tohum)
Şifali Chia Bitkisi Tohumu(50 tohum)
Şifali Chia Bitkisi Tohumu(50 tohum)
Kategori : Tıbbi Aromatik Tohumlar
Ürün Adı : Şifali Chia Bitkisi Tohumu(50 tohum)
Fiyat : 5,19 TL + KDV
Fiyat :
6,13 TL
(60.655 Puan)
İndirimli : 6,07 TL
Havale : 5,94 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
1,14 TL den başlayan taksitlerle!!

Bir pakette 50 Şifali Chia Bitkisi Tohumu  bulunmaktadır.Evinizin balkonunda,bahçesinde ,apartmanınızın bahçesinde rahat bir sekilde Kırmızı Bodur Ratibida Çiçeği Tohumu kullanarak çimlendirebilirsiniz.

Şifali Chia Bitkisi Tohumunu  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz


Son dönemde Amerika oldukça populer olmaya başlayan chia bitkisi salatalarda , yemekler kullanılmaktadır.Dünyanın en yüksek Omega 3 içeriği olan besini; Chia bitkisi tohumudur. Chia tohumu suya teması halinde jelimsi bir yapıya dönüştüğü için, Güney Amerika'da su veya meyve suyu içinde tüketilmektedir. İçeriğinde 0 gluten ve sodyum vardır, ve içeriğinde sağlığa zararlı hiç bir madde eser miktarda bile olsa yoktur. %2520 protein, %2534 yağ ve %2525 diyet fiberleri ve yüksek oranda antioksidan içerir. Chia tohumu yağı %2564 Omega 3 içermektedir (yani Chia tohumu %2522 Omega 3 içermektedir).
 
Chia bitkisi 1 metre boyunda bir bitkidir. Tohumlar çok kolay çimlenmektedir.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.