Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Sarı Renkli Brugmansia Yellow Trompet Çiçeği Tohumu(5 tohum)
Sarı Renkli Brugmansia Yellow Trompet Çiçeği Tohumu(5 tohum)
Sarı Renkli Brugmansia Yellow Trompet Çiçeği Tohumu(5 tohum) Sarı Renkli Brugmansia Yellow Trompet Çiçeği Tohumu(5 tohum)
Kategori : Brugmansia Çiçeği Tohumu, Trompet(Acem Borusu) Çiçeği
Ürün Adı : Sarı Renkli Brugmansia Yellow Trompet Çiçeği Tohumu(5 tohum)
Fiyat : 6,20 TL + KDV
Fiyat :
7,31 TL
(72.371 Puan)
İndirimli : 7,24 TL
Havale : 7,09 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
1,36 TL den başlayan taksitlerle!!
Sarı Renkli Brugmansia Yellow Trompet Çiçeği Tohumunu  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz
 

Brugmansia Çiçeği

Yarı dayanıklı, ağaçlaşan çalı formunda bir bitkidir BRUGMANSIA. Yaz boyu zengin aromalı yoğun bir parfüm kokusu vardır. Metrelerce öteden kokusu alınabilir. Bakımı çok kolay BRUGMANSIA’lar Daturalarla aynı aileden olmalarına rağmen, çiçekleri yere bakan çanlar olarak açarlar. Çiçek boyu kimi zaman 20 cm’i geçebilir.

Ekildiği ilk yıl çiçeklenen bitki, budamayla ağaç formu verildiğinden, yol kenarlarına , ya da bahçede merkez ağaç olarak dikilerek kullanılabilinir. Diğer akrabaları daturalar gibi, saksıda da kolayca yetişebilen BRUGMANSIA, sadece soğuğu sevmez. Kuraklığa çok yüksek mukavemet gösterir. Bahar yağmurlarından sonra çiçeklenene kadar toprakta neredeyse hiç sulanmadan gelişimini sürdürebilen, bakımı çok kolay bir bitkidir. Böcek yapmaz, ve bilinen pek bir zararlısı yoktur.İlaçlamaya gerek kalmaz. Verimsiz toprakları sevdiğinden gübreleme istemez. Ancak bahar başı gübrelenmeye de iyi tepki verir.

Dış mekana ekimlerde dondan korunaklı bir yere ekilmeli, kış aylarında kökleri ağaç kabukları ve kuru yapraklardan oluşan bir torfla örtülerek korunmalıdır. Her bahar kökten tekrar sürecektir. Saksı ekimlerinde ısı 7 dereceye düştüğünde iç mekana taşımakta fayda vardır.
2 yılda bir , bahar ayının başında, kökten 15 cm bırakıp budayarak, gençleştirme yapabilirsiniz. Daha güçlü, daha sağlıklı büyüyüp, kısa sürede gelişecektir. Kokulu çiçekleri, gösterişli yaprakları, ekildiği ilk yıl çiçeklenmesi BRUGMANSIA’yı bahçenizin baş tacı yapmanıza yetecektir.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat

Meyve fidanı ve tohum denince aklan ilk gelen isim olmayı sizlere borçluyuz.Fidan ve Tohum işine herşeyden önce sevgimizi verdik.Türkiye’nin en büyük online fidan tohum satış sitesi olan E-fidancim.com’da alışverişleriniz keyfe dönüşüyor.Satışı yapılan sertifikalı aşılı meyve fidanları, tüplü ve açık kök olmak üzere 2 formda olup aşılı klasik anaçlı meyve fidanı , aşılı yarı bodur meyve fidanı , aşılı bodur meyve fidanı çeşitleri şeklindedir.Tarımsal kitapları, şifalı bitkileri,sebze fidelerini, bahçe küçük el aletlerini , kışlık ve baharlık çiçek soğanlarını ,iç mekan ve dış mekan süs bitkilerini,aşılı yediveren gül fidanı çeşitlerini, organik gübreleri , bahçe küçük el aletlerinin yanı sıra çok yıllık, iki yıllık ve tek çiçek tohumu çeşitlerini, organik sebze tohumu çeşitlerini , orman ve süs bitkisi tohumlarını ve uygun fiyatları web sitemizden bulabilir, online sipariş verebilir veya iletişim kısmındaki numaralardan bizi arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz.100 tl üzeri siparişlerde kargo bedava ,100 tl altı siparişlerde sabit 9 tl  kargo alınmaktadır.


Google+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.