Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Saksıda Meyveli, Kamkat(Kumkat-Kumkuat) Fidanı Yaş 5
Saksıda Meyveli, Kamkat(Kumkat-Kumkuat) Fidanı Yaş 5
Saksıda Meyveli, Kamkat(Kumkat-Kumkuat) Fidanı Yaş 5
Kategori : Kamkat, Kamkat Fidanı
Ürün Adı : Saksıda Meyveli, Kamkat(Kumkat-Kumkuat) Fidanı Yaş 5
Fiyat : 69,59 TL + KDV
Fiyat :
75,16 TL
(744.074 Puan)
İndirimli : 74,41 TL
Havale : 72,92 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
14,00 TL den başlayan taksitlerle!!

Fazla büyümeyen Kamkat veya diğer adıyla kumkuat fidanı her daim yeşil yapraklarıyla ve meyvenin bitki üzerinde aylarca kalabilmesiyle ünlüdür.Kamkat bitkisinin meyveleri kabukları soyulmadan yenilebilmektedir.Genelde 2. Yaşından itibaren ürün vermeye başlamaktadır.Almış olduğunuz kamkat fidanları dilerseniz saksı içerisinde evinizde, balkonunuzda, terasınızda veya bahçenizde yetiştirebilir dalından meyveleri sevdiklerinizde kopartabilirsiniz.

Aşılı Tüplü Kamkat Fidanı Ne Demektir?

Tüplü aşılı kamkat fidanı ,kökleri plastik torbada veya saksı içerisinde ve aşılanmış olan yılın 12 ayı dikilebilen kamkat fidanı demektir.

Aşılı Tüplü Kamkat Fidanı Nasıl Elde Edilir-Üretilir?

Aşılı tüplü kamkat fidanı kökleri saksı içerisinde olan ,anaç(çöğür) üzerine farklı aşılama yöntemleri kullanarak yeni kamkat çeşidinin elde edilmesiyle oluşan fidan demektir.Tüplü aşılı kamkat fidanı 2 şekilde üretilir.Bunlardan birincisi üretimin tamamen saksı içerisinde olması ile yapılan üretim ,2. Si ise açık kök aşılı kamkat fidanlarının sökümün hemen ardından saksı veya plastik torba içerisinde alınmasıyla yapılan üretimdir.Açık kök fidanların torbaya alındıktan(şaşırtma işlemi) sonra belli bir adaptasyon süresinin geçmesi gerekir.Genelde 2. Yolla tüplü aşılı kamkat fidanı üretilmektedir.

Tüplü Aşılı Kamkat Fidan Üretiminde KullanılanAnaç(çöğür) ne demektir?

Tüplü aşılı kamkat Fidanı üretiminde kullanılan anaç veya çöğür aşı yapılan bitkiye denmektedir.Kamkat fidanı üretiminde genelde 3 yaprak anacı kullanılmaktadır.

Satışta Olan Tüplü Aşılı Kamkat Fidanlarının Yaşı Nedir?ve Tüplü Aşılı Kamkat Fidanları Nasıl Ambalajlanıp Gönderilmektedir?

Satışta olan tüplü aşılı kamkat fidanlarının yaşı ürün açıklamasına göre 1-5 arasında olup sadece tüplü fidan göndermek için tasarlanan özel tasarım karton kutularda gönderilmektedir.Ürünle beraber gönderilecek tüplü fidan kutusunu, tüplü aşılı kamkat fidanların hemen yanında görebilirsiniz.Ürünlerle beraber ürün dikim klavuzları gönderilmektedir.Ürün kargoda bekleme süresi maksimum 2 haftadır.

Aşılı Tüplü Kamkat Fidanları Ne Zaman Dikilmelidir?

Aşılı tüplü kamkat fidanları, fidan köklerinin hava ile teması olmadığından dolayı 12 ay boyunca dikilebilmektedir.

Tüplü Aşılı Kamkat Fidanlarını Dikerken Nasıl Korumalıyım-Hava Şartları Sebebiyle Dikim Yapamazsam Fidanları Nasıl Korurum?

Tüplü aşılı kamkat fidanlarını hava muhalefeti veya herhangi bir sebebten dolayı dikemiyorsanız ;fidanları mümkünse 4-5 güne bir sulayarak toprak zeminde bekletebilirsiniz.Toprak zemin üzerinden bekletme şansınız yok ise beton zemin üzerinde kısa süreliğine(maksimum 10 gün) bekletebilirsiniz aksi durumda beton soğuğunu alan fidanın yaprakları dökülmeye başlayacaktır.Büyük saksılı(asgari 9 litre) fidanların beton zemin üzerinde beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Aşılı Tüplü Kamkat Fidanlarında Dikerken Nelere Dikkat Edilmeli-Nasıl Ekilmeli-Dikilmelidir?

Kamkat Fidan çukurlarını en, boy ve yükseklik olarak 50-70 cm arasında olacak şekilde kazabilirsiniz.Tüplü kamkat fidanının saksısını veya torbasını toprağı dağılmayacak şekilde çıkartınız.Fidan çukurunuza fidanı dik bir şekilde yerleştirdikten sonra fidanın aşı noktası, toprak üstünden kalacak şekilde fidan çukurunu toprakla kapatınız ve sıkıştırınız.Fidan başına 5-15 litre arasında can suyu vermeyi muhakkak veriniz.Can suyunu fidan çukurunun yarısını toprakla kapattıktan sonra 5 litre , kalan kısmını toprakla kapattıktan sonra 5 litre olacak şekilde verebilirsiniz. Daha sonra fidanın yanına destek çubuğu çakınız ve fidanı ,destek çubuğuna sekiz rakamı olacak şekilde iple bağlayınız.

Kamkat Fidanı Tozlayıcı İster mi?

Kamkat fidanı tozlayıcı istemez tek başına dikim yapabilirsiniz.

Tüplü Aşılı Kamkat Fidanı Satışı Nasıl olmaktadır?

E-fidancim.com üzerinde tüplü Aşılı kamkat fidanları 12 ay dikildiği için 12 ay boyunca satışı olmaktadır.

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Tüplü Aşılı Kamkat Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Kamkat Fidanı-Ağacı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,9 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %2585 i toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.Ev içerisinden yetiştimek için kışın fidanların soğuklamasını almasını sağlamak adına çok soğuk geçen bölgelerde 1 ay dışarıda ılıman bölgelerde ise 2 ay kadar dışarıda kalmalıdır.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 4
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
Bu ürünle birlikte alınması tavsiye edilen ürünler

Fiyat : 15,42 TL + KDV

16,49 TL  

Fiyat : 55,46 TL + KDV

59,30 TL  

Fiyat : 22,73 TL + KDV

26,56 TL  

KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.