Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Tüplü Kırmızı Baston Gül Fidanı
Tüplü Kırmızı Baston Gül Fidanı
Tüplü Kırmızı Baston Gül Fidanı
Kategori : Baston Güller
Ürün Adı : Tüplü Kırmızı Baston Gül Fidanı
Fiyat : 31,06 TL + KDV
Fiyat :
36,65 TL
(362.875 Puan)
İndirimli : 36,29 TL
Havale : 35,56 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
6,83 TL den başlayan taksitlerle!!
Baston Gül Fidanı Ne Demektir?

Baston gül fidanı gül fidanı anacına; belirli yüksekliklerden birden fazla aşı yapılarak oluşturulan gül fidanı demektir.Baston güller,gül fidanı anacına toprak seviyesinden 30cm-60cm ve 90 cm vb gibi noktalarda birden fazla aşı yapılması sonucu oluşmaktadır.Baston gül fidanında aşı altından gelen yabani sürgünlerin muhakkak temizlenmesi gerekmektedir.

 Satışı Yapılan Tüplü Baston Gül Fidanları Yediveren midir?

 Satışta olan Baston Gül fidanı çeşitleri; yediveren gül fidanlarıdır.

 Yediveren  Gül Fidanı Ne Demektir?

 Yediveren gül ;Mart ayından Kasım ayının ilk haftasına kadar çiçek açmasını devam ettiren gül fidanı demektir.Gül açması süreleri çeşitlere göre değişiklik gösterebilir.

 Tüplü Baston Gül Fidanı Nasıl Dikilir?

 E-fidancim'da almış olduğunuz baston gül fidanı muhtemelen saksıda veya plastik torba içerisinde olacaktır.Öncelikle gül fidanı çukurunu en, boy, yükseklik olarak 30-40 cm olarak açınız.Gelen fidanın saksısını veya torbasını , toprağını dağıtmadan çıkarınız ve dik bir şekilde gül fidanını çukura yerleştiriniz.Fidan çukurunuz yarısını toprakla kapattıktan sonra 5 litre can suyu veriniz ve toprağın suyu emmesini bekleyiniz daha sonra, kalan kısmını toprakla kapattıktan sonra 5 litre olacak şekilde 2.can suyunu veriniz.Fidanın yanına destek çubuğu çakınız ve fidanı ,destek çubuğuna sekiz rakamı olacak şekilde iple bağlayınız.Aynı işlemleri saksıda içinde uygulayabilirsiniz.

 Tüplü Baston Gül Fidanları Ne Zaman Dikilebilmektedir?

 Tüplü baston gül fidanları yılın 12 ayı dikilebilmektedir.

 Baston Gül Fidanlarında Dikim Aralıkları-Mesafeleri?

 Baston gül fidanlarını ise fidanlar arası 2-3 metre olacak şekilde dikebilirsiniz. yapabilirsiniz.

 Baston Gül Fidanı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 Size gelen gül fidanlarının ilaçlamaları ve diğer bakımları yapılmıştır.Yapmanız gereken düzenli bir şekilde sulamaktadır.Ev içerisinde veya balkonda yetiştiriyorsanız güneş alan bölgeleri seçmenizde bitkinin gelişimi açısından her zaman daha iyi olacaktır.Bitki üzerinde siyah leke, pas , böcek gördüğünüzde mutlaka ilaçlama yapmanız gerekmektedir.

 Baston Gül Fidanında Saksı Değişimleri Ne Zaman Olmalıdır?

 Baston Gül fidanlarında saksı değişimleri Ağustos ayında veya Kışın yapabilirsiniz.

 Satışta Olan Baston Gül Fidanlarının Yaşı Nedir?

 Satışta olan gül fidanlarının yaşı 1 veya 2 dir.

 Satışı Yapılan Baston Gül Fidanları Nasıl Üretilmektedir?

 Satışı yapılan gül fidanları aşı yöntemiyle üretilmektedir.

 Baston Gül Fidanları Ne Zaman Çiçek Vermeye Başlamaktadır?

 Gül fidanları çeşide ve bölgeye göre mart ayın 2. haftasından itibaren çiçek açmaya başlarlar.Gül açma süreleri çeşitlere göre değişmektedir.

 Baston Gül Fidanları En Son Hangi Aya Kadar Çiçek Vermektir?

 Baston gül fidanları bölgelere ve çeşitlere göre Kasım ayının ilk haftasına kadar çiçek açmaya devam ederler. Gül açma süreleri çeşitlere göre değişmektedir.

 Baston Gül Fidanı Nasıl Budanmalıdır?

 Baston Gül fidanlarında budamayı kışın yapabilirsiniz.Gül fidanlarında budama yaşına göre değişmekte olup aşı yukarısından ilk yıl 3-4 göz yukarısından, 2.yıl 4-6 göz yukarısından , 3. Yıl 7-8 göz yukarısında budama yapabilirsiniz.Güller budandıkça formu artan bitkilerdir.Aşı noktası altından gelen yabani sürgünlerin muhakkak kesilmesi gerekmektedir.

 Baston Gül Fidanlarında Hastalık ve Zararlılara Karşı İlaçlama Nasıl Yapılmaktır?

 Gül fidanlarında genel hobicilerin en çok karşılaştığı hastalıklar başında mantari hastalık grubundan olan siyah leke, siyah küf , külleme gelmekte olup herhangi bir fungusit ilacı kullanmanız soruna çare olacaktır.Bazı durumlarda bitki üzerinde yaprak bitleri olmaktadır.Bu durumda ise bir böcek ilacı kullanabilirsiniz.

Baston Gül Fidanlarında Sulama Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Baston Gül fidanları susuzluğa hassas bitkiler değildir fakat sulamanız ne kadar iyi olursa çiçek açmasıda daha güzel olacaktır.Sulama sıklığınız havanın durumuna ve fidanın bulunduğu yere göre 5-10 gün arasında olabilir.

Tüplü Baston Gül Fidanlarını Dikerken Nasıl Korumalıyım-Hava Şartları Sebebiyle Dikim yapamazsam Fidanları Nasıl Korurum?

 Tüplü gül fidanlarını hava muhalefeti veya herhangi bir sebebten dolayı dikemiyorsanız ;fidanları mümkünse 4-5 güne bir sulayarak toprak zeminde bekletebilirsiniz.Toprak zemin üzerinden bekletme şansınız yok ise beton zemin üzerinde kısa süreliğine(maksimum 10 gün) bekletebilirsiniz aksi durumda beton soğuğunu alan fidanın yaprakları dökülmeye başlayacaktır.Büyük saksılı(asgari 9 litre) fidanların betonzemin üzerinde beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Tüplü Baston Gül Fidanları Kargo ile Gönderilirken Nasıl Ambalajlanıp Gönderilmektedir?

Baston Gül fidanları, sadece tüplü fidan göndermek için tasarlanan özel tasarım karton kutularda gönderilmektedir.Baston Gül fidanlarını , fidan kutusu ters çevrilse dahi tutan aparatlar mevcuttur. Ürünlerle beraber ürün dikim klavuzları gönderilmektedir.

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Baston Gül Fidanı Yetiştirebilirmiyim? 

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda gül fidanı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Hatta masanızda dahi yetiştirebilirsiniz fakat bodur gül olması kaydıyla.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,9 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %2560-%2580 arası toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 1
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.