Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Kır Papatyası Çiçeği Tohumu
Kır Papatyası Çiçeği  Tohumu
Kır Papatyası Çiçeği  Tohumu
Kategori : Arzuman Çiçek Tohumları
Ürün Adı : Kır Papatyası Çiçeği Tohumu
Fiyat : 3,21 TL + KDV
Fiyat :
3,79 TL
(37.544 Puan)
İndirimli : 3,75 TL
Havale : 3,68 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
0,71 TL den başlayan taksitlerle!!

 Kır Papatyası Çiçeği Çeşit Özelliği

Genellikle doğada yetişen bu papatya çeşidi Arzuman tohumculuk tarafından bahçelerde yetiştirilmek üzere geliştirilip çiçek sevenlerin beğenisine sunulmuştur. Çok güzel kokulu ve gösterişlidir. Ilıman iklimlerde kışı dışarıda geçirebilen papatya türüdür. 

Ekim Derinliği :

0.5 - 1 cm.

Yükseklik :

30 - 35 cm.

Renk Özelliği :

Beyaz renk

Ekim Zamanı :

İlkbahar yaz ayları

Tipi :

Yaz Boyu Mevsimlik

Tahmini Çimlenme Günü :

20-25 gün

 

Evinizin balkonunda,bahçesinde ,apartmanınızın bahçesinde rahat bir sekilde çiçek Tohumlarını kullanarak çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz,peyzaj çalışması yapabilirsiniz.Tohum çimlendirme yöntemleri aşağıda belirtilmiştir.

Tohum Çimlendirme Yöntemleri

1-Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan  çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

 

2- Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz

 

 

 

 

 

 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.