Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Ekşi Otu (Kuzu Kulağı) Tohumu (1 gram)
Ekşi Otu (Kuzu Kulağı) Tohumu (1 gram)
Ekşi Otu (Kuzu Kulağı) Tohumu (1 gram) Ekşi Otu (Kuzu Kulağı) Tohumu (1 gram)
Kategori : Ekşi(Kuzu Kulağı)Otu Tohumları
Ürün Adı : Ekşi Otu (Kuzu Kulağı) Tohumu (1 gram)
Fiyat : 4,01 TL + KDV
Fiyat :
4,33 TL
(42.867 Puan)
İndirimli : 4,29 TL
Havale : 4,20 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
0,81 TL den başlayan taksitlerle!!

 Ekşi Otu (Kuzu Kulağı) Çeşit Özelliği

Limon gibi ekşi olması ile ünlü olan bu ürünümüz tamamen bir köy çeşididir. Yaprakları koyu yeşil renkte olup, genelde kırlarda yetişen bu çeşit Arzuman Tohumculuk tarafından tohumu tarlada üretilmiştir. Siz müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur. Arzuman Tohumculuk üretimidir.

Ekim Derinliği :

0.5 - 1 cm.

Sıra Üzeri Ekim Mesafesi :

1.7- 1.9 cm.

Sıra Arası Ekim Mesafesi :

2 - 24 cm.

Tahmini Çimlenme Günü :

10-12 Gün

Olgunlaşma günü ortalama 35-40 gündür. Hasat peryodu toprak donana kadar.
Ekim zamanı İlkbahar, Sonbahar içindeki aylar tavsiye edilir.

 

Evinizin balkonunda,bahçesinde ,apartmanınızın bahçesinde rahat bir şekilde sebzeleri kendiniz yetiştirebilirsiniz.Tohum çimlendirme yöntemleri aşağıda belirtilmiştir.

 Tohum Çimlendirme Yöntemleri

 1-Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan  çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

  2- Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz.

 

 

 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.