Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Cin Mısırı Tohumu (25 gram)
Cin Mısırı Tohumu (25 gram)
Cin Mısırı Tohumu (25 gram)
Kategori : Mısır Tohumu
Ürün Adı : Cin Mısırı Tohumu (25 gram)
Fiyat : 3,90 TL + KDV
Fiyat :
4,21 TL
(41.699 Puan)
İndirimli : 4,17 TL
Havale : 4,09 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
0,78 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürün stokda bulunmamaktadır.

 Cin Mısırı Tohumu Çeşit Özelliği

Bitkiler oldukça kuvvetli ve bol verimlidir. Kundağı (Koçanı) büyük ve dolgundur. Genellikle kurutulup daneleri patlak mısır olarak tüketilir. Her türlü bahçe toprağında kolaylıkla yetiştirilebilir. Arzuman Tohumculuk üretimidir. (Not : Toprağın nemli kalması için önlem alınız.)

Ekim Derinliği :

3 cm.

Sıra Üzeri Ekim Mesafesi :

15 - 20 cm.

Sıra Arası Ekim Mesafesi :

70 - 95 cm.

Tahmini Çimlenme Günü :

7-9 Gün

Toprak Isısı :

12o - 30o

Olgunlaşma günü ortalama 50-60 gündür. Hasat peryodu sezon boyudur.
Ekim zamanı İlkbahar içindeki aylar tavsiye edilir.


Evinizin balkonunda,bahçesinde ,apartmanınızın bahçesinde rahat bir şekilde sebzeleri kendiniz yetiştirebilirsiniz.Tohum çimlendirme yöntemleri aşağıda belirtilmiştir.

 Tohum Çimlendirme Yöntemleri

 1-Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan  çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

  2- Tohumları  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz.

 


 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 1
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
KapatGoogle+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.