Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Arzuman Çilek Tohumu(100 adet)
Arzuman Çilek Tohumu(100 adet)
Arzuman Çilek Tohumu(100 adet)
Kategori : Çilek Tohumu
Ürün Adı : Arzuman Çilek Tohumu(100 adet)
Fiyat : 5,78 TL + KDV
Fiyat :
6,24 TL
(61.806 Puan)
İndirimli : 6,18 TL
Havale : 6,06 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :
1,16 TL den başlayan taksitlerle!!

Arzuman Çilek ve Tohumu Özellikleri

Geleneksel bir çilek tohumu olan Arzuman Çilek tohumunu kolay bir şekilde çimlendirebilir, ortaya çıkan çileklerden alacak olduğunuz tohumlarla yine aynı bitkiyi elde edebilirsiniz.Çilek tohumu ve diğer sebze tohumuçeşitlerini E-fidancim.com üzerinden en uygun fiyatlar ve kargo seçenekleri ile 7/24 sipariş verebilir veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak telefon tohum siparişlerinizi verebilirsiniz.

Satın Alacak Olduğum Çilek Tohumundan Aynı Şekilde Tekrar Tohum Alarak Fide Yetiştirebilirmiyim?

Evet Kesinlikle üretmiş olduğunuz çilek sebzelerinde kendi tohumlarınızı elde edebilirsiniz.Satışı yapılan çilek tohumları geleneksel çilek tohumlarıdır.

Çilek Tohumu Ekim Derinliği Nedir?

Çilek tohumunun ekim derinliği 0,5-1 cm arasında olabilmektedir.

Çilek Tohumu Ekerken Sıra Üzeri Ekim Mesafesi Nedir?

Çilek tohumun tohumu ekerken tohum ocakları arası mesafe 15-20 cm arasında olabilir.

Çilek Tohumu Ekerken Sıra Arası Ekim Mesafesi Nedir?

Çilek tohumun tohumu ekerden sıralar arası mesafe 70-90 cm arasında olabilir.

Almış Olduğum Çilek Tohumları Kaç Günde Çimlenir?

Çilek tohumlarında tahmini çimlenmesi süresi 25-30 gün arasındadır.

Çilek Tohumunu Ekemezsem Nasıl Saklamalıyım?

Çilek tohumlarınızı herhangi bir sebebten ötürü ekemezseniz serin ve kuru bir ortamda güneş görmeyecek şekilde muhafaza edebilirsiniz.Buzdolabının derin dondurucu olmayan bölümlerinde koyu bir zarf içerisinde muhafaza kolay olacaktır.

Çilek Tohumunu Ne Zaman Ekmeliyim?

Çilek tohumlarınızı ev ortamından en 12 ay ekebilir, açık alanda ise İlkbahar, yaz içindeki aylarda ekebilirsiniz.?Ev ortamında elde edilen fideleri yine ev ortamında bakarak kendi çileklerinizi yetiştirebilirsiniz.Bahçeye dikim yapacaksınız ev ortamında elde ettğiniz fideleri kullanarak erken hasat edebilirsiniz.

Çilek Tohumunu Nasıl Çimlendirmeden Önce Ne Yapılmalıdır?

Çilek tohumlarını satın aldıktan sonra 2-4 saat arasında tohumlarınızı su içerisinde bekletiniz.Burada amaç tohumların içine suyun girmesini sağlayarak ve daha kolay çatlamasını sağlamaktır.

Çilek Tohumu Nasıl Çimlendirme Aşamaları Nelerdir?

-Tohumlarınızı su içerisinde 2-4 saat arasında su içerisinde bekletiniz.

-Saksıya ekim yapacaksanız geniş bir saksı kullanmanız daha iyi olacaktır.

-Saksıdaki toprak harcı steril toprak(Yabancı ot tohumlarından arındırılmış toprak) olursa daha iyi olacaktır.

-Saksıya ekim yapacaksanız saksının su tahliye kanallarının açık olduğundan emin olunuz.

-Saksı toprağınızın %2580 i torf geriye kalanı torf perlit karışımı olacaktır.

-Saksının tabanına 2-3 cm yüksekliğinde çakıl taşı koymanız her zaman suyun tahliyesini daha kolaylaştıracaktır.Unutmayın tahliye edilemeyen su; tohumlarınızı çürütecektir.

-Evinizde bulunan yumurta kartonlarını(viyollerini) ev ortamında çilek tohumu çimlendirme kullanabilirsiniz.

Yukarıda yazılanları uyguladıktan sonra çilek tohumlarınızı derinliği 0.5-1 cm arasında olan tohum ocağına 2-3 tohum olacak şekilde yerleştiriniz ve üstüne kapatınız.Buradaki amaç riski en düşük seviyeye çekmektir. Arkasından toprağın üzerini fısfıs yardımyla nemlendiriniz ve üzerine streç film çekiniz.Buradaki amaç sera etkisi yaratmaktır.Tohumun toprak yüzeyine çıkmasını izin vermeyiniz.Gübreleme yapmanıza gerek yoktur.Sulama sıklığınız toprağın nemi gittikçi 5-10 güne bir olabilir. Eğer bir ocaktan bir tohumdan fazla çimlenme var ise yada teke indirin yada fazla çıkan fideyi başka bir yere aktarınız.

Önemli:Tohumlarınızı fazla derine ekerseniz tohumun çimlenmesi ve filiz vermesi zorlaşacaktır.

Not:İster ev ortamında isterseniz bahçede kendi çileklerinizi kendiniz yetiştirebilir sevdiklerinize bu zevki yaşattırabilirsiniz.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 1
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
Kapat

Meyve fidanı ve tohum denince aklan ilk gelen isim olmayı sizlere borçluyuz.Fidan ve Tohum işine herşeyden önce sevgimizi verdik.Türkiye’nin en büyük online fidan tohum satış sitesi olan E-fidancim.com’da alışverişleriniz keyfe dönüşüyor.Satışı yapılan sertifikalı aşılı meyve fidanları, tüplü ve açık kök olmak üzere 2 formda olup aşılı klasik anaçlı meyve fidanı , aşılı yarı bodur meyve fidanı , aşılı bodur meyve fidanı çeşitleri şeklindedir.Tarımsal kitapları, şifalı bitkileri,sebze fidelerini, bahçe küçük el aletlerini , kışlık ve baharlık çiçek soğanlarını ,iç mekan ve dış mekan süs bitkilerini,aşılı yediveren gül fidanı çeşitlerini, organik gübreleri , bahçe küçük el aletlerinin yanı sıra çok yıllık, iki yıllık ve tek çiçek tohumu çeşitlerini, organik sebze tohumu çeşitlerini , orman ve süs bitkisi tohumlarını ve uygun fiyatları web sitemizden bulabilir, online sipariş verebilir veya iletişim kısmındaki numaralardan bizi arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz.100 tl üzeri siparişlerde kargo bedava ,100 tl altı siparişlerde sabit 9 tl  kargo alınmaktadır.


Google+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.