Aşılı Sertifikalı Meyve Fidanı ,Tohum ve  Çiçek Soğanı Satışı Sitesi
Acur Tohumu
Acur Tohumu
Acur Tohumu
Kategori : Sebze Tohumları
Ürün Adı : Acur Tohumu
Fiyat : 4,34 TL + KDV
Fiyat :
4,69 TL
(46.413 Puan)
İndirimli : 4,64 TL
Havale : 4,55 TL (%2.00 havale indirimi)
Adet :

Hita Acur Özellikleri

Hita acur açık yeşil renkte olup 25-30 cm boyunda kol atmayan bir üründür.Çekirdek sayısı çok azdır.Mozaik hastalığına karşı mukavameti vardır.Bu özelliklerinde dolayı pazarda aranılan bir acur tohumu çeşididir.Turşuluk olarak tüketime uygundur.Olgunlaşma süresi 50-60 gün olup hasat periyodu 70-80 gündür.

Satın Alacak Olduğum Hita Acur Tohumundan Aynı Şekilde Tekrar Tohum Alarak Fide Yetiştirebilirmiyim?

Evet Kesinlikle üretmiş olduğunuz acurlardan kendi tohumlarınızı elde edebilrisiniz.E-fidancim üzerinde satışı yapılan acur tohumları geleneksel acur tohumlarıdır.

Hita Acur Tohumu Ekim Derinliği Nedir?

Acur tohumunun ekim derinliği 2-2,5 cm arasında olabilmektedir.

Hita Acur Tohumu Ekerken Sıra Üzeri Ekim Mesafesi Nedir?

Acur tohumun tohumu ekerden tohum ocakları arası mesafe 60-100 cm arasında olabilir.

Hita Acur Tohumu Ekerken Sıra Arası Ekim Mesafesi Nedir?

Acur tohumun tohumu ekerden sıralar arası mesafe 120-180 cm arasında olabilir.

Almış Olduğum Acur Tohum Tohumları Kaç Günde Çimlendir?

Acur tohumlarında tahmini çimlenmesi süresi 6-12 gün arasındadır.

Acur Tohumunu Ne Zaman Ekmeliyim?

Acur tohumlarınızı ev ortamından en 12 ay ekebilir, açık alanda ise İlkbahar Sonbahar içindeki aylarda ekebilirsiniz.?Ev ortamında elde edilen fideleri yine ev ortamında bakarak kendi acurlarınızı yetiştirebilirsiniz.Bahçeye dikim yapacaksınız ev ortamında elde ettğiniz fideleri kullanarak erken hasat edebilirsiniz.

Acur Tohumunu Nasıl Çimlendirmeden Önce Ne Yapılmalıdır?

Acur tohumlarını satın aldıktan sonra 2-4 saat arasında tohumlarınızı su içerisinde bekletiniz.Burada amaç tohumların içine suyun girmesini sağlayarak ve daha kolay çatlamasını sağlamaktır.

Acur Tohumu Nasıl Çimlendirilir?

-Tohumlarınızı ekmeden önce su içerisinde 2-4 saat arasında bekletiniz.

-Saksıya ekim yapacaksanız geniş bir saksı kullanmanız daha iyi olacaktır.

-Saksıdaki toprakharcı steril toprak(Yabancı ot tohumlarından arındırılmış toprak) olursa daha iyi olacaktır.

-Saksıya ekim yapacaksanız saksının su tahliye kanallarının açık olduğundan emin olunuz.

-Saksı toprağınızın %2580 i torf geriye kalanı torf perlit karışımı olacaktır.

-Saksının tabanına 2-3 cm yükseklikte çakıl taşı koymanız her zaman suyun tahliyesini daha kolaylaştıracaktır.Unutmayın tahliye edilemeyen su; tohumlarınızı çürütecektir.

-Evinizde bulunan yumurta kartonlarını(viyollerini) ev ortamında acur tohumu çimlendirme kullanabilrsiniz.Çıkan fideleri daha sonra büyük saksıya veya bahçeye aktarmanız gerekecektir.

Yukarıda yazılanları uyguladıktan sonra acur tohumlarınızıderinliği 2-2.5 cm olan tohum ocağına 2-3 tohum olacak şekilde yerleştiriniz ve üstüne kapatınız.Tohum ocakları arası mesafe 60-100 cm arasında olmalıdır.Arkasından toprağın üzerini fısfıs yardımyla nemlendiriniz ve üzerine streç film çekiniz.Buradaki amaç sera etkisi yaratmaktır.Tohumun toprak yüzeyine çıkmasını izin vermeyiniz.Gübreleme yapmanıza gerek yoktur.Sulama sıklığınız toprağın nemi gittikçi 5-10 güne bir olabilir.

E-fidancim.com Not:Tohumlarınızı fazla derine ekerseniz tohumun çimlenmesi ve filiz vermesi zorlaşacaktır.

----İster ev ortamın isterseniz bahçenide kendi acurlarınızı kendiniz yetiştirebilir sevdiklerinize bu zevki yaşattırabilirsiniz.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat

Meyve fidanı ve tohum denince aklan ilk gelen isim olmayı sizlere borçluyuz.Fidan ve Tohum işine herşeyden önce sevgimizi verdik.Türkiye’nin en büyük online fidan tohum satış sitesi olan E-fidancim.com’da alışverişleriniz keyfe dönüşüyor.Satışı yapılan sertifikalı aşılı meyve fidanları, tüplü ve açık kök olmak üzere 2 formda olup aşılı klasik anaçlı meyve fidanı , aşılı yarı bodur meyve fidanı , aşılı bodur meyve fidanı çeşitleri şeklindedir.Tarımsal kitapları, şifalı bitkileri,sebze fidelerini, bahçe küçük el aletlerini , kışlık ve baharlık çiçek soğanlarını ,iç mekan ve dış mekan süs bitkilerini,aşılı yediveren gül fidanı çeşitlerini, organik gübreleri , bahçe küçük el aletlerinin yanı sıra çok yıllık, iki yıllık ve tek çiçek tohumu çeşitlerini, organik sebze tohumu çeşitlerini , orman ve süs bitkisi tohumlarını ve uygun fiyatları web sitemizden bulabilir, online sipariş verebilir veya iletişim kısmındaki numaralardan bizi arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz.100 tl üzeri siparişlerde kargo bedava ,100 tl altı siparişlerde sabit 9 tl  kargo alınmaktadır.


Google+
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.